Mesleğim

Bu sayfaya yakında annelerden sıkça duyduğum sorulardan bazılarını ve cevaplarımı yazacağım.

Mesleğim” hakkında 1 yorum

 1. Neden hastalıklar hakkında burada yazı yok
  Yayın tarihi 06 Aralık 2015
  “Hocam çocuğum hasta olabilir. Bizi size yolladılar. Çocuk Hematoloji ve Onkoloji uzmanı olduğunuzu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Profesör olduğunuzu öğrendik. Çocuğumuzun hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyoruz. Sitenizde güzel şeyler paylaşmışsınız, beğendik, ama hastalık hakkında bilgi sahibi olmak ve rahatlamak istiyoruz. Lütfen sitenize bir bölüm ekler misiniz ”
  Cevabım
  Evet haklısınız, bu konuyu çok düşündüm. İnternette gereksiz, yanlış, doğru olsa da gereksiz paniğe yok açabilecek çok bilgi var.
  Bunları burada paylaşmak size bir fayda sağlamıyor. Birincisi çocuğunuz belki bu kadar hasta değil. Basit bir durum, ikincisi önemli bir hastalık olduğunda bunun derecesini ve tedavi olasılıklarının hangisinin size uygun olduğunu bilemezsiniz.
  Hastaların benim doktorluğuma ihtiyacı yok, hastalıkların benim doktorluğuma ihtiyacı var. Hastaların benim hekimliğime ihtiyacı var.
  Bu nedenle hastalarımı gördüğüm ve konsültan olarak çalıştığım Liv Hospital ve Bahçelievler Medikal Park ta size bu ilgi ve bilgiyi vermeye hazırım.
  Bana gelirken bütün sağlık bilgisini, filmleri raporları getirin. İnternette hiç bir şey aramayın kalbinizi ferah tutun. Siz anne/baba babalığınızı düşünün, doktorluğu bana bırakın.
  Göreceksiniz her şey yoluna girecek.
  Şimdi sitemde yazdığım hatıraları okuyarak oyalanın bence.

Bir cevap yazın